fbpx

Natívny – prirodzený cyklus

Počas natívneho IVF cyklu sa nepoužívajú žiadne hormonálne lieky pre stimuláciu vaječníkov. Využíva sa prirodzená ovulácia, ktorá sa presne určí na základe vyšetrenia hormonálnych hladín zistených z krvi a pomocou ultrazvukového vyšetrenia. Cieľom liečby je získať jedno zrelé vajíčko, ktoré sa následne oplodní metódou ICSI. Táto metóda je vhodná pre ženy, ktoré majú pravidelnú ovuláciu.

Soft cyklus

Soft cyklus alebo minimálna stimulácia vaječníkov využíva veľmi nízke dávky stimulačných preparátov. Cieľom liečby je získať 2 až 5 oocytov.

Stimulácia a IVF cyklus

U pacientky pomocou liekov stimulujeme ovuláciu, aby sa vo vaječníkoch vytvorilo viac folikulov, v ktorých budú rásť oocyty. Existuje niekoľko základných postupov tzv. protokolov stimulácie ovulácie v rámci asistovanej reprodukcie, pričom pre každú pacientku sa vyberá protokol aj hormonálne preparáty na stimuláciu ovulácie individuálne. Rovnako individuálne sa upravujú aj dávky liekov v priebehu samotnej stimulácie na základe vyšetrenia hormonálnych hladín zistených z krvi v kombinácii s ultrazvukovým vyšetrením. K stimulácii činnosti vaječníkov používame výhradne certifikované preparáty s harmonickým účinkom na organizmus a s najnižším rizikom nežiaducich účinkov.

POTREBUJETE PORADIŤ?

Napíšte nám správu alebo zavolajte na +421 903 992 626.