fbpx class="page-template-default page page-id-4983 wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0 vc_responsive cookies-not-set" itemscope="itemscope" itemtype="https://schema.org/WebPage" data-adminbar="">

PREČO SA STAŤ DARKYŇOU

Téma neplodnosti rezonuje v našej spoločnosti stále viac. Denne čítame alebo počujeme o problémoch párov, ktorým sa nedarí počať dieťa. Žien, ktoré nedokážu otehotnieť z vlastných vajíčok, či už z dôvodu ich nedostatočnej kvality, genetickej dispozície alebo následkom predošlej onkologickej liečby, stále pribúda.

Jedinou ich nádejou ako vytvoriť úplnú rodinu je využiť možnosť reprodukčnej medicíny prostredníctvom anonymne darovaného vajíčka. Dokážete pomôcť aj VY. Darujte život.

Umožnili by ste jej zažiť ten krásny pocit materstva a splniť jej sen o vlastnom dieťatku. Aj vy môžete byť vhodná darkyňa! Pokiaľ máte 18 až 33 rokov, ukončené stredoškolské vzdelanie a chcete sa dozvedieť viac, kontaktujte nás na bezplatnej infolinke +421 903 992 626 alebo na info@darujtezivot.sk alebo vyplňte náš darcovský online formulár.Budeme Vás spätne kontaktovať.

Darovanie vajíčok je prísne anonymné, ako pre darcov tak i pre príjemcov, naša klinika darkyniam plne kompenzuje náklady spojené s darovaním (cestovné náklady, ubytovanie, stravné, preukázané vedľajšie výdavky, čas strávený na klinike, diskomfort) až do výšky 1000 €.

Každá darkyňa okrem kompenzácie nákladov u nás dostane aj podrobnú medicínsku správu spolu s ústnym vysvetlením svojho zdravotného stavu, úrovne ovariálnej rezervy a výsledkov genetických vyšetrení.

PODMIENKY ZARADENIA DO DATABÁZY:

 • vek 18 – 33 rokov
 • ukončené min. stredoškolské vzdelanie
 • dobrý zdravotný stav
 • žiadne geneticky podmienené a psychiatrické ochorenia v rodine

AKO SA STAŤ DARKYŇOU VAJÍČOK:

 1. Vyplňte online formulár darkyne, alebo nás kontaktujte mailom info@darujtezivot.sk, alebo na našej infolinke +421 903 992 626, kde si dohodnete termín Vašej prvej návštevy.
 2. V prípade online dotazníka Vás bude kontaktovať IVF koordinátorka kliniky, vysvetlí Vám ďalší postup a dohodnete si termín prvej návštevy kliniky.
 3. V dohodnutom čase absolvujete konzultáciu s gynekológom a genetikom. Bude vám odobratá krv na hormonálne, genetické vyšetrenie a na pohlavne prenosné ochorenia.
 4. Na základe výsledkov daných vyšetrení môžete byť zaradená do programu darkýň.
 5. Následne Vám bude naplánovaný stimulačný cyklus, gynekológ Vám pripraví protokol a následne vysvetlí celý proces. Zároveň Vás naučí aplikovať si stimulačné preparáty.
 6. Stimulačné preparáty si budete aplikovať sama po dobu 10 dní. Počas stimulácie absolvujete ultrazvukovú kontrolu, na základe ktorej gynekológ stanoví presný čas a deň odberu vajíčok.
 7. Odber vajíčok sa uskutočňuje v krátkodobej celkovej anestézii. Za 2 hodiny po odbere vajíčok odchádzate z kliniky.

ČO ZÍSKATE VY:

 • informácie o Vašom zdravotnom stave
 • fakty o vlastnej plodnosti
 • výsledky testov o pohlavne prenosných ochoreniach
 • výsledky genetických testov
 • predovšetkým dáte nádej bezdetným párom

Darkyniam hradíme náklady spojené s darovaním. Celý proces je maximálne anonymný a osobné náklady sú preplácané až do výšky 1000 €.

Darujte život a pomôžte k šťastiu tým, ktorí po ňom túžia.

PREČO SA STAŤ DARCOM

Na Slovensku až 15–20% párov rieši problém sterility. V 30% párov je príčina neplodnosti len na strane muža. Pre niektorých z nich existuje jediná možnosť ako sa stať rodičom – oplodnenie vajíčok partnerky darcovskými spermiami.

Darcovské spermie sa používajú v rámci všetkých štandardných metód asistovanej reprodukcie, kde nie je možné použiť spermie partnera. Darcovstvo spermií je obojstranne anonymné – ako pre darcov tak i pre príjemcov.

PODMIENKY ZARADENIA DO DATABÁZY:

 • vek 18 – 35 rokov
 • minimálne stredoškolské vzdelanie
 • dobrý zdravotný stav
 • nadštandardné parametre spermiogramu
 • negatívne testy na sexuálne prenosné ochorenia – AIDS (HIV), Hepatitis B a C, syfilis, HTLV, chlamýdie
 • žiadne geneticky podmienené ochorenia
 • normálny karyotyp (vyšetrenie chromozómov)

AKO SA STAŤ DARCOM SPERMIÍ:

 1. Vyplňte online formulár alebo zavolajte na našu infolinku +421 903 992 626 prípadne +4212/209 216 99, kde si dohodnete termín Vašej prvej návštevy.
 2. V prípade online dotazníka Vás bude do 24 hodín po jeho odoslaní kontaktovať embryológ alebo IVF koordinátor kliniky.
 3. V dohodnutom čase absolvujete prvú konzultáciu, v odberovej miestnosti odovzdáte spermie, následne bude prevedená analýza ejakulátu.
 4. Ak bude výsledok spermiogramu spĺňať požadované kritériá, odoberieme Vám krv na pohlavne prenosné ochorenia a absolvujete genetické vyšetrenie.
 5. Pokiaľ budú výsledky všetkých testov negatívne, budete zaradený do darcovského programu.
 6. V priebehu nasledujúcich 2-3 týždňov absolvujete niekoľko odberov.
 7. Po poslednom odbere budú všetky vzorky zaradené do karantény po dobu 180 dní. Počas tohto obdobia vzorky nesmú byť použité. Po uplynutí doby 180 dní Vás vyzve embryológ kliniky, aby ste sa dostavili na kontrolný odber krvi na pohlavne prenosné ochorenia. Pokiaľ budú testy opäť negatívne, spermie budú uvoľnené z karantény a budú použité v liečbe našich pacientov.

Vhodný darca absolvuje 5-10 odberov, naša klinika darcom plne kompenzuje náklady spojené s darovaním (cestovné náklady, ubytovanie, stravné, preukázané potrebné vedľajšie výdavky, čas strávený na klinike, diskomfort) až do maximálnej výšky 600 €.

Ďakujeme a tešíme sa na Vašu návštevu.

POTREBUJETE PORADIŤ?

Napíšte nám správu alebo zavolajte na +421 903 992 626.